iNFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

... jsou umístněny ZDE.

Zápis pro ukrajinské prvňáčky
13.4.2022

Pro budoucí prvňáčky z Ukrajiny, kteří pobývají ve spádové oblasti naší školy, je stanoven zápis. Více ZDE.

Zdražení ISIC průkazu od 1.6.
21.3.2022

Cena ISIC průkazu se od 1.6. zvyšuje o 100 Kč. Tedy z 250 na 350 Kč. Více info ZDE

Uzavírka Palackého ulice
3.12.2021

Tato uzavírka měla být původně pouze do Vánoc 2021. Prodlužuje se do 31. 8. 2022. Podrobnosti ZDE.

Nepostrádáte něco?
24.9.2021

Obnovili jsme fotogalerii nalezených věcí. V pravém pruhu našeho webu - sekce ztráty a nálezy 2021/22.

20.4.2021

Víte, kdo jsou naše jedničky? Podívejte se....

Jaké prázdniny jsou nejlepší?
někde ve městě
u babičky/dědy
doma
u rybníka, či řeky
na horách
u moře

Volitelné předměty pro budoucí šesťáky

Vloženo: 4.4.2022 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 8669x
Vážení rodiče páťáků, prostřednictvím edookitu jste 5. 4. 2022 obdrželi nabídku volitelných předmětů a také druhého cizího jazyka pro Vaše dítě na příští školní rok (tedy pro 6. třídu). Níže uvádíme stručnou náplň volitelných předmětů.

VOLITELNÝ PŘEDMĚT

Jedná se o volbu ze tří předmětů s jednohodinovou týdenní dotací. Předměty pro žáky budou otevřeny při minimálním počtu 12 zájemců

Žáci pátých tříd si tento předmět nyní volí pro 6. a 7. ročník. Na konci 7. ročníku si pak budou volit pro další dva roky z aktuální nabídky volitelných předmětů.

Konverzace v anglickém jazyce

Volitelný předmět konverzace v anglickém jazyce rozvíjí především komunikativní složku jazyka – slovní zásobu a plynulý projev. Žáci své znalosti prohlubují formou dialogů, vyprávění, poslechu, dramatizace či zpěvu. Zaměří se na několik hlavních témat – rodina, dům, škola apod.

Cvičení z českého jazyka

Volitelný předmět ,,cvičení z českého jazyka" je určen pro žáky, kteří si v češtině nejsou příliš jistí a potřebují si své znalosti upevnit. Cvičení z Čj je zaměřené na procvičování, opakování a znovu vysvětlování učiva českého jazyka. V 9. ročníku zahrnuje i přípravu na přijímací zkoušky.

Cvičení z matematiky

Je určen pro žáky, kteří si v matematice chtějí prohloubit znalosti. Jeho náplní je hlavně rozšiřující učivo, pohled na matematiku z jiného úhlu, logické úlohy. Je zaměřený na rozvoj matematického myšlení, logiky.

DRUHÝ CIZÍ JAZYK

Kromě volitelného předmětu si rodiče vybírají pro celý druhý stupeň i druhý cizí jazyk. Volí mezi němčinou a francouzštinou. Tomuto předmětu budou věnovány od 6. do 8. ročníku 4 vyučovací hodiny týdně a v 9. ročníku 3 hodiny týdně. .

Žáci pochopitelně pokračují v angličtině. Tento předmět budou mít celé čtyři roky II. stupně po 3 hodinách týdně.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.