Návrat žáků do školy 12. 4. 2021
8.4.2021

Rodiče dostali první informaci mailem 6. 4. 2021.

A 9. 4. 2021 byly rozeslány podrobné a konkrétní informace.

Viz také leták MŠMT (Velikost: 2.86 MB) s obecnými, ale přehlednými informacemi.

Prodloužení krizového opatření do 11. 4. 2021
29.3.2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření ze dne 26. 2. 2021. Tedy  do 11. 4. 2021 se pokračuje v dosavadním režimu

Zápis do 1. třídy pro rok 2021/2022
25.2.2021

Veškeré dostupné info je ZDE.

Informace MPSV o ošetřovném...
3.1.2021

... na které mají rodiče žáků do 10 let nárok od 4. 1. 2021 je ZDE.

Aktuální informace k opatřením proti covid-19
27.8.2020

Byla založena nová sekce na webu, ve které budou zobrazovány aktuální informace v souvislosti s covid-19.

Sportovní výzvu na duben žákům II. stupně vyhrají:
a) žáci
b) učitelé

Školní výlety a školy v přírodě

Vloženo: 14.8.2020 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 7985x | Upraveno: 22.5.2017 | Upravil: admin
Školní výlety představují vítanou změnu v každodenní docházce do školy a děti se na ně také patřičně těší. Na naší škole organizujeme jednodenní výlety či několikadenní školy v přírodě.

Třídní výlety

Na konci školního roku jezdí žáci se svými třídními učiteli na výlety, jejichž program si společně předem naplánují. Cílem bývají zoologické a botanické zahrady, sportovní a zábavní centrum Babylon v Liberci, hrady a zámky (mezi jinými si již děti prohlédly Střekov, Křivoklát, Kokořín, Mělník, Duchcov, Libochovice), pozoruhodné přírodní útvary (např. Koněpruské jeskyně nebo Tiské stěny) či historická místa. Na turistických cestách děti z naší školy lépe poznávají i samotné okolí Teplic (výlety na Milešovku či Komáří vížku).

Smyslem těchto až třídenních výletů je společná zábava, lepší vzájemné poznání a stmelení třídního kolektivu.

Školy v přírodě

Již několik let je dobrou tradicí vyjíždět s našimi žáky do škol v přírodě. Většinou akci organizují učitelky I.stupně, které pochopitelně své žáky doprovázejí. Jedná se o cca týdenní pobyty, někdy i mimo Ústecký kraj. Nemusíme dodávat, že děti většinou tyto zájezdy mají ve velké oblibě.

Tematické výlety

V průběhu celého školního roku učitelé jednotlivých předmětů organizují jednodenní výlety tematicky zaměřené k probírané učební látce. Tyto výlety se týkají žáků prvního i druhého stupně.

Velmi zajímavé jsou například dějepisné výlety. Učivo o pravěku tradičně doplňuje výlet do archeologického skanzenu v Březně u Loun, kde si děti prohlédnou, jak vypadala pravěká obydlí. Jezdíme do Prahy, kde na jednotlivých památkách sledují vývoj stavebních slohů. Pro žáky 9. tříd máme přichystán zájezd do terezínské pevnosti nebo k lidickému památníku.

Mladší žáci navštěvují pravidelně farmu v Louce u Litvínova nebo Mýdlárnu v Růžové.

Přestože hlavním smyslem tematických výletů je praktické prohloubení vědomostí, jsou i tyto výlety pro žáky atraktivní a projevují o ně velký zájem.