Návrat žáků do školy 12. 4. 2021
8.4.2021

Rodiče dostali první informaci mailem 6. 4. 2021.

A 9. 4. 2021 byly rozeslány podrobné a konkrétní informace.

Viz také leták MŠMT (Velikost: 2.86 MB) s obecnými, ale přehlednými informacemi.

Prodloužení krizového opatření do 11. 4. 2021
29.3.2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření ze dne 26. 2. 2021. Tedy  do 11. 4. 2021 se pokračuje v dosavadním režimu

Zápis do 1. třídy pro rok 2021/2022
25.2.2021

Veškeré dostupné info je ZDE.

Informace MPSV o ošetřovném...
3.1.2021

... na které mají rodiče žáků do 10 let nárok od 4. 1. 2021 je ZDE.

Aktuální informace k opatřením proti covid-19
27.8.2020

Byla založena nová sekce na webu, ve které budou zobrazovány aktuální informace v souvislosti s covid-19.

Sportovní výzvu na duben žákům II. stupně vyhrají:
a) žáci
b) učitelé

Výchovný poradce

Vloženo: 1.9.2020 | Autor: Richterova | Zobrazeno: 30995x | Upraveno: 12.9.2018 | Upravil: Chalupny

Ve škole působí dvě kvalifikované výchovné poradkyně: Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku a Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky  6. –  9. ročníku.

Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku zajišťuje:

• prevenci a řešení výukových a výchovných obtíží
  • návrhy šetření žáků v pedagogicko- psychologické poradně, spolupráci s PPP Teplice
  • vytváření  individuálních vzdělávacích plánů a kontrolu jejich plnění
  • rozvíjení schopností, dovedností a zájmů dětí před zahájením vzdělávání a v jeho průběhu
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro nadané žáky
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  • vedení odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči
  • poskytnutí přihlášek ke studiu na víceletá gymnázia žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  • předání zápisových lístků na víceletá gymnázia zákonným zástupcům žáka (včetně pokynů k jejich vyplnění)

Pracovna Mgr. Bc. Michaely Vorlíčkové se nachází v přízemí, blízko hlavního vchodu:

Konzultační hodiny pro žáky i rodiče ve školním roce 2019/20 :

středa od 11.00 do 11.30 hod. (po předchozí domluvě).

Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz a telefonu: 417 532 279.

Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky 6. – 9. ročníku zajišťuje:

•          pomoc  při potížích s učením
  •          šetření v pedagogicko- psychologické poradně (PPP)
  •          vytváření  individuálních vzdělávacích plánů - IVP (na základě žádosti rodičů a                                         doporučení PPP nebo speciálního pedagogického centra)
  •          kontrolu plnění IVP
  •          pomoc při řešení kázeňských problémů žáků
  •          pomoc při problémech vznikajících v kolektivu dětí
  •          vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  •          informace o možnostech studia na středních školách (SŠ) a přijímacím řízení
  •          rady týkající se výběru povolání
  •          návštěvy žáků v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce (ÚP) v Teplicích
  •          testování profesní orientace na ÚP nebo v PPP (v případě zájmu)
  •          poskytnutí přihlášek ke studiu na SŠ žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          předání zápisových lístků na SŠ rodičům vycházejících žáků (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          kontrolu vyplněných přihlášek ke studiu na SŠ, doplnění některých údajů a potvrzení přihlášek              ředitelem školy

Pracovna Mgr. J. Rutzenstorferové se nachází ve 2. patře, vedle sborovny.

Konzultační hodiny pro žáky: středa 14.00 – 15.00 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: středa 15.00 – 16.00 hod.

Podněty do schránky důvěry je možno vhazovat anonymně (věc bude řešena, ale autor sdělení nebude informován) nebo podepsané (autor sdělení vždy dostane zpětnou vazbu).

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: jana.rutzenstorferova@zsmetelkovo.cz, nebo na telefonu: 417 537 604.