Návrat žáků do školy 12. 4. 2021
8.4.2021

Rodiče dostali první informaci mailem 6. 4. 2021.

A 9. 4. 2021 byly rozeslány podrobné a konkrétní informace.

Viz také leták MŠMT (Velikost: 2.86 MB) s obecnými, ale přehlednými informacemi.

Prodloužení krizového opatření do 11. 4. 2021
29.3.2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření ze dne 26. 2. 2021. Tedy  do 11. 4. 2021 se pokračuje v dosavadním režimu

Zápis do 1. třídy pro rok 2021/2022
25.2.2021

Veškeré dostupné info je ZDE.

Informace MPSV o ošetřovném...
3.1.2021

... na které mají rodiče žáků do 10 let nárok od 4. 1. 2021 je ZDE.

Aktuální informace k opatřením proti covid-19
27.8.2020

Byla založena nová sekce na webu, ve které budou zobrazovány aktuální informace v souvislosti s covid-19.

Sportovní výzvu na duben žákům II. stupně vyhrají:
a) žáci
b) učitelé

Primární prevence

Vloženo: 13.8.2020 | Zobrazeno: 3082x | Upraveno: 23.10.2018 | Upravil: Chalupny

Školní metodik primární prevence zabezpečuje odpovídající podmínky tělesného a duševního zdraví dětí a pomáhá předcházet rizikovému chování.

Pro splnění tohoto úkolu je třeba:

• propagovat zdravý životní styl,

• formovat odmítavý postoj dětí k drogám,

• nezkresleně informovat o sexuální problematice (včetně problematiky AIDS),

• formovat osobnost dětí, prohlubovat jejich sebepoznání a sebeúctu,

• zvyšovat úroveň komunikace dětí s vrstevníky i dospělými,

• podporovat kvalitní hodnotovou orientaci dětí,

• učit žáky čelit negativnímu vlivu vrstevníků, šikaně,

• vytvářet podmínky pro kvalitní využití volného času dětí nabídkou zájmových   kroužků ve škole a podporou smysluplných aktivit mimo školu,

• spolupracovat s rodiči

Součástí práce primárního preventisty je vytváření takové psychické a sociální atmosféry ve škole, která minimalizuje možnost stresů a umožňuje včasné rozpoznání nedostatků v regulaci chování dětí, šikany, sociální nezralosti, nedostatečného vlivu rodiny apod. Dalším jeho úkolem je v případě potřeby (v těsné spolupráci s výchovnou poradkyní) zabezpečit dítěti pomoc.

Jak je primární prevence zajišťována?

V úzké spolupráci se všemi pedagogickými pracovníky je vypracován primární preventivní program. Díky spolupráci učitelů dochází k předávání potřebných informací žákům ve vybraných vyučovacích předmětech. Dále se škola efektivně snaží předcházet rizikovým jevům i spoluprací s Policií ČR a Městskou policií Teplice formou různých přednášek a diskusí na téma drog či šikany.

V rámci prevence se každoročně vypracovává i tento preventivní program (Velikost: 0.97 MB).

Metodičkou primární prevence pro II. st. je Mgr. Martina Drvotová Richterová

Konzultační hodiny pro žáky: každý čtvrtek 7.35-7.55 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: každé pondělí 7.25-7.55 hod.

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: martina.richterova@zsmetelkovo.cz, popř. telefonicky na čísle školy.

Podněty k práci metodika prevence je možné vhazovat i do schránky důvěry.