iNFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

... jsou umístněny ZDE.

Zápis pro ukrajinské prvňáčky
13.4.2022

Pro budoucí prvňáčky z Ukrajiny, kteří pobývají ve spádové oblasti naší školy, je stanoven zápis. Více ZDE.

Zdražení ISIC průkazu od 1.6.
21.3.2022

Cena ISIC průkazu se od 1.6. zvyšuje o 100 Kč. Tedy z 250 na 350 Kč. Více info ZDE

Uzavírka Palackého ulice
3.12.2021

Tato uzavírka měla být původně pouze do Vánoc 2021. Prodlužuje se do 31. 8. 2022. Podrobnosti ZDE.

Nepostrádáte něco?
24.9.2021

Obnovili jsme fotogalerii nalezených věcí. V pravém pruhu našeho webu - sekce ztráty a nálezy 2021/22.

20.4.2021

Víte, kdo jsou naše jedničky? Podívejte se....

Jaké prázdniny jsou nejlepší?
někde ve městě
u babičky/dědy
doma
u rybníka, či řeky
na horách
u moře

Páťáci v Chorvatsku

Vloženo: 30.5.2022 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 497x | Zatím neupraveno
Od 27. 5. do 5. 6. pobývají naši páťáci v Chorvatsku.

Po čtrnáctihodinové cestě dorazili žáci 5. A a části 5. B do chorvatského městečka Besnik nedaleko města Split . Ihned po přijezdu jsme vyzkoušeli zdejší 30 m vzdálenou pláž a průzračně čisté moře , které má až překvapivě ke koupání příznivou teplotu vody. Kromě ubytování a koupání jsme krátkou procházkou prozkoumali okolí našeho ubytování a ochutnali první večeři formou švédských stolů.

V neděli 29.5. byla také zahájena celotýdenní týmová hra Survivor . Po úvodním rozlosování si děti rozdělily barevné šátky , kterými se tými vzájemně rozlišují a současně si tými zvolily své názvy a dočasné kapitány. Máme zde tedy tým Mao ( červení), Šmoulíci ( modří), Krabíci ( černí ) a Nature ( zelení). Již dopoledne proběhla první soutěž „ mořská štafeta " . Děti sbiraly na mělčině kroužky a míčky různých bodových hodnot . Souboj to byl opravdu obrovský. Po večeři se pak uskutečnila hra týmů podobná petangue. Čekáme , co nám přinesou další místní dny.

Pondělí 30.5.

Dopoledne jsme zažili pravou středomořskou bouřku s průtrží mračen. Strávili jsme tedy většinu času v prostorách místního dětského klubu. Děti si zvolily aktivity a tancovaly, hrály deskové hry nebo stolní tenis. Proběhlo zde také další kolo Chorvatsko - Survivor.

Úterý 31.5.

Počasí dnes bylo střídavě slunečné a polojasné, teplota příjemná. Celý den jsme tedy trávili na pláži. Dopoledne nám moře dopřálo i pohoupání na vlnách, odpoledne jsme měli opět zcela klidné moře. Děti prokládaly koupání hraním různých her s míčem i kartami. Uskutečnila se i další disciplína Survivor, a to plavání jednotlivců i dvojic na lehátkách. Ve večerních hodinách jsme vyrazili na místní hřiště, kde každý sportoval dle svého - fotbal, badminton, přehazovaná, volejbalové přihrávky apod. Všichni účastníci zájezdu zdraví z Resniku.

Středa 1.6.

Celý den jsme si užívali krásného jižního sluníčka. Před snídaní jsme všem dětem popřáli k jejich svátku. Dopoledne i odpoledne jsme tedy trávili u moře, které má velmi příjemnou teplotu. Oblíbenými se stala obyčejná nafukovací lehátka a souboje v jejich podplavání nebo seskoku do vody. Dopoledne proběhla také další Survivor hra, která byla složena z hodu na cíl, složení puzzle a lovení kroužků různých hodnot v moři. Největší překážkou se staly puzzle, které spoustu dětí v jejich výkonu zbrzdily. Byl to obrovský souboj. Odpoledne pak probíhala lukostřelba. Každý člen týmu měl dva šípy. Bodové zisky všech se sčítaly.
Večer jsme vyrazili do 40 minut vzdáleného střediska na úžasnou chorvatskou zmrzlinu.
Všichni jsme zdraví a v pohodě.

Čtvrtek 2.6.

Celý den absolutně krásné počasí, nebe bez jediného mráčku. Dopoledne i odpoledne probíhalo na pláži. Ráno dostaly týmy úkol - držet během dne volitelnou hodinu bobříka mlčení. Zdá se, že to byl zatím nejnáročnější úkol. Napoprvé tento nezvládl žádný tým, napodruhé zelení a červení. Oba týmy tedy získaly plné čtyři body. Dopolední výzvou pak bylo přeplavání cca 300 m dlouhého úseku od mola na pláž. Strach z hloubky byl zpočátku pro některé překážkou, ale zvládly to všechny děti. Odpoledne proběhla soutěž "děravé vědro." Úkolem týmu bylo naplnit láhev 1.5 litru pomocí děravého sáčku.
Večer pak byl plný kultury. Metelkárna má talent ukázala skvělé výkony taneční, pěvecké, herecké i kouzelnické a v žonglování. Vše završila mini disco Show. Další skvělý den. cool

Průběžný stav hry Survivor

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.