iNFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

... jsou umístněny ZDE.

Zápis pro ukrajinské prvňáčky
13.4.2022

Pro budoucí prvňáčky z Ukrajiny, kteří pobývají ve spádové oblasti naší školy, je stanoven zápis. Více ZDE.

Zdražení ISIC průkazu od 1.6.
21.3.2022

Cena ISIC průkazu se od 1.6. zvyšuje o 100 Kč. Tedy z 250 na 350 Kč. Více info ZDE

Uzavírka Palackého ulice
3.12.2021

Tato uzavírka měla být původně pouze do Vánoc 2021. Prodlužuje se do 31. 8. 2022. Podrobnosti ZDE.

Nepostrádáte něco?
24.9.2021

Obnovili jsme fotogalerii nalezených věcí. V pravém pruhu našeho webu - sekce ztráty a nálezy 2021/22.

20.4.2021

Víte, kdo jsou naše jedničky? Podívejte se....

Jaké prázdniny jsou nejlepší?
někde ve městě
u babičky/dědy
doma
u rybníka, či řeky
na horách
u moře

Zájezd do Británie - Brighton 2022

Vloženo: 30.5.2022 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1534x | Zatím neupraveno
Ve dnech 27.5. až 3.6. vyjíždí výprava 90 žáků 9., 8., a 7. tříd a 4 pedagogů ZŠ Metelkovo do Velké Británie.

To vše na pozadí mohutných oslav Platinového jubilea (70 let vlády) Královny Alžběty na britském trůnu, kterým žije celé království. Těšíme se a budeme průběžně podávat krátké zprávy ze zájezdu doprovozené fotografiemi.

Sobota 28.5.

Po noci strávené v autobuse jsme dorazili do sluncem zalitého Londýna. Od O2 Areny na Grenwich lodí do centra. Přes Docent Garden, Lecester Square na Trafalgar Square. Kolem Buckingham Palace obří přípravy na oslavy 70. výročí královny na trůně. St. James park a Westminster Abbey zvenčí. Metrem na Greenwich. Jsme unavení, ale plní zážitků. Večer ubytování v rodinách.

Neděle 29.5.

Celodenní výlet do Portsmouth. Promenáda podél moře, Spinnaker Tower, výlet lodí po přístavu, shopping. Modré nebe, mořský vánek. Všichni spokojení.

Pondělí 30.5.

Zájezd je v půlce! Vše se nám daří! Krásné počasí, veselí řidiči, skvělé průvodkyně, milé lektorky ve škole a hodné děti. Dnes poprvé dopolední výuka. Odpoledne přímořské Eastbourne a procházka po útesech od Beachy Head k Seven Sisters. Skupina otužilců se rozrůstá!

Úterý 31.5.

Bus 2 navštívil po dopolední výuce místní soukromou školu Lancing collage, odpoledne jsme strávili v Brightonu. Prohlédli jsme si Royal Pavillion - sídlo George IV. Pak měly děti rozchod a užily si zábavy na místní pláži - kolotoče, fish and chips a nakoupily si v malebných obchůdcích.

Bus 1 odpoledne navštívil rybářské městečko Hastings. Výprava byla ve znamení pašeráckých jeskyní, fish&chips a drzých racků. Máme se dobře a zdravíme!

Středa 1.6.

Blížíme se k závěru zájezdu! Dopoledne děti naposledy s lektory, dobrovolníci si dokonce na chvilku odskočili do dílen v místní obdobě průmyslové školy - motory, auta, letadla, vrtule. Certifikáty slavnostně předány!

Odpoledne bus 1 Brighton - Brighton Pavillion, uličky The Lanes, molo, nákupy, koupání. Bus 2 dnes Hastings - pašerácké jeskyně, roztomilé uličky, fish and chips.

Čtvrtek 2. 6.

Londýn. Viděli a zažili jsme, co jsme mohli! Lanovka, metro, double decker, Londýnské oko a přelet královského letectva na počest královny. V nohách máme tisíc mil. Párky v buse čekají. Dlouhá noc před námi. See you tomorrow, sledujte lokátor.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.