Sdělení rodičům

20. 7. 2013

Co se děje ve škole o prázdninách?

Myslet si, že po rozdání vysvědčení celá škola utichne a celé prázdniny je na chodbách a ve třídách klid, je velký omyl.

Ještě před koncem školního roku začaly opravy komínů a oprava plotu kolem celé školy. Během prázdnin se v těchto akcích pokračuje.

Hned jak školu 29.6. opustil poslední žák nastoupilo několik dalších firem a ve škole je denně (i o víkendu a o státním svátku) ruch, možná někdy větší než v průběhu školního roku.

Celé první patro bude mít po prázdninách nová plastová okna. Což oceníme hlavně jako izolaci tepla v zimních měsících, ale také jako izolaci hluku z ulice.

Všechny šatny budou zrekonstruovány - obroušení, zatmelení, výměna skel za bezpečnější materiál, nalakování. Navíc šatny v přízemí (u nejmladších žáků) získají speciální výzdobu nad dřevěnou stěnu. Každá z nich pak bude vyzdobena originálním symbolem (inspirací byly výtvarné výtvory žáků I.stupně) a tím bude každá šatna naprostý originál. Autorem těchto dekorací je výtvarník Pavel Zelinka, který v minulých letech vytvořel dřevěnou výzdobu (vystavena na schodišti v prostoru mezi patry).

Také se kompletně rekonstruuje učebna chemie. Žáci se mohou těšit na nové lavice, více umyvadel (i s teplou vodou), novou podlahu, digestoř a nový demonstrační (učitelský) stůl.

V samostatné budově školní družiny došlo k výměně všech podlahových krytin, zakoupili jsme nový nábytek  a také jsme všechny místnosti nechali vymalovat.

1. patro se také kompletně celé vymaluje - včetně chodeb a šaten.

Ostatní akce (výměna některých lin, nový nábytek do tříd I.patra, čistění koberců, nové prvky výzdoby, rekonstrukce soc. zázemí zaměstnanců) jsou proti výše zmíněným velkým úpravám jen kosmetické úpravy.

Většina z těch akcí je kryta z prostředků Města Teplice, ostatní akce pak z rozpočtu školy, jehož výše je stanovana Radou města Teplice. Za tyto prostředky radním města Teplice děkujeme.

Nezbývá než doufat, že uvedené změny žáci, rodiče a zaměstanci ocení a že se žáci budou do školy o to víc těšit.

Michal Chalupný

Fotografie - viz odkazy v textu nebo zde.

Copyright © 2005 - 2010 HK Computers. Všechna práva vyhrazena.

Velikonoční zvyky a tradice: