Úspěch v republikovém finále
20.10.2017

6 dívek nás reprezentovalo v Hradci Králové na republikovém finále soutěže v přespolním běhu. Jak jsme dopadli? Podívejte se ZDE.

1. akce turistického kroužku 2. stupně - STADICE
19.10.2017

1. akce turistického kroužku šk. roku 2017/18 je za námi. Podívejte se.

Školní družina o prázdninách
18.10.2017

V případě zájmu dostatečného množství žáků bude školní družina o podzimních prázdninách v provozu. Více ZDE.

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky
18.9.2017
Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky
vedený Mgr. Vorlíčkovou, který bude
probíhat na podzim 2017,
je již plně obsazen.
O případném otevření lednového kurzu
budete informováni na webových
stránkách školy v prosinci 2017.
Nepostrádáš něco?
14.9.2017

Prohlédněte si galerii "ztráty  a nálezy", do které jsou pravidelně vkládány fotografie. Věci jsou k vyzvednutí ve vrátnici.

Svačiny na Metelkárně
15.9.2017

V rámci projektu Ovoce do škol budou naše děti každé úterý počínaje 12. 9. dostávat kus ovoce, zeleniny či ovocného nápoje. Dvakrát do měsíce budou žáci k ovoci dostávat i 250 ml neochuceného mléka. I toto bude pro žáky zdarma. Více zde.

Kroužky v novém šk. roce
7.9.2017

Na tuto stránku postupně uveřejňujeme kroužky, které vyučující nabízejí přímo žákům. V případě dotazů se obraťte přímo na vyučující.

Sběr starého papíru
7.9.2017

I letos mohou žáci do školy nosit starý papír. Vždy v úterý ráno, počínaje 19. 9. Více informací ZDE.

Důležité termíny nového šk. roku
25.8.2017

Seznamte se ZDE.

"Metelkárna" 28. 10. 2017 oslaví:
a) 70. výročí založení budovy
b) 72. výročí založení budovy
c) 80. výročí založení budovy
d) 82. výročí založení budovy
e) 90. výročí založení budovy
f) 92. výročí založení budovy

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:
19608

Celkem:

O naší škole

Vloženo: 25.8.2017 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 15833x | Upraveno: 25.8.2017 Upravil: Chalupny

Specializace na výuku cizích jazyků

Naše škola je jednou z mála základních škol v Ústeckém kraji specializovaných na rozšířenou výuku cizích jazyků. Nabízí svým žákům celou řadu výhod, a to nejen v oblasti jazykového vzdělávání.

Dlouhá tradice

V roce 2015 oslavila naše škola již 90. výročí svého trvání. Své jméno dostala na počest doktora Jindřicha Metelky, který se na konci 19. století zasloužil o uzákonění práva na zřizování českých škol v oblasti Sudet. Jako základní škola s rozšířenou výukou jazyků funguje od roku 1969, kdy zde byla poprvé otevřena 3. třída s jazykovým zaměřením. Protože byl o studium cizích jazyků velký zájem, zahájila naše škola jako jedna z prvních v roce 1995 jazykovou výuku od 1. třídy.

Prestiž školy

Úspěchy žáků v dalším studiu zvyšovaly prestiž školy. I dnes naši absolventi, kteří odcházejí na střední školy, považují za velkou výhodu, že mohli navštěvovat základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků. Těší nás, že na středních školách patří svými výsledky mezi nejlepší studenty.

Výuka jazyků již od 1. třídy

K největším přednostem naší školy patří výuka prvního cizího jazyka již od 1. třídy a navýšený počet hodin cizích jazyků. Žáci se učí angličtinu. Na hodiny jazykového vyučování se žáci dělí do menších skupin. Studiu tohoto jazyka se tedy žáci intenzivně věnují celých devět let, a to je neocenitelný vklad do jejich budoucího života.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce angličtiny na prvním stupni je 15 dětí ve skupině.

Výuka druhého cizího jazyka

V 6. třídě si všichni naši žáci k angličtině  přibírají druhý cizí jazyk. Jeho výuce je věnována velká pozornost. Žáci si vybírají mezi němčinou a francouzštinou. V rámci volitelných předmětů (1 hodina týdně) si žáci mohou zvolit i třetí cizí jazyk a to ruštinu či italštinu. Druhému z jazyků se žáci věnují na II.stupni ve čtyřech vyučovacích hodinách týdně, ve skupinách o malém počtu žáků, aby u každého z nich bylo zajištěno důkladné procvičení učiva. Cizí jazyk si mohou také procvičovat v rámci volitelného předmětu konverzace (1 hodina týdně) - nebo si mohou zvolit třetí cizí jazyk (ruštinu, italštinu), v četných jazykových kroužcích a na školních zahraničních zájezdech.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce 2. cizího jazyka na II. stupni je 16 dětí a u angličtiny na II. stupni je to průměrně 18 dětí na skupinu.

Počet hodin cizího jazyka týdně

třída

1. cizí jazyk (Aj)

2. cizí jazyk (Nj nebo Fj)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Kompletní učební plán ZDE. (Velikost: 551.76 kB)

Téměř 100% úspěšnost u přijímacích zkoušek na střední školy

Naše škola zajišťuje kvalitní výuku nejen cizích jazyků, ale i ostatních předmětů. Cílem našich žáků je pokračovat ve studiu na gymnáziu nebo na některé ze středních odborných škol. 98% z nich bývá obvykle úspěšných hned v prvním kole přijímacích zkoušek a dostanou se na střední školu, o kterou projevili největší zájem.

Možnost studia dětí nejen z Teplic

Do naší školy přijímáme nejen děti z Teplic, ale i z jejich nejširšího okolí. Rodiče k nám mohou přihlásit budoucí prvňáčky.

Umožňujeme i přestup z jiné školy v průběhu studia dítěte (pokud je v příslušném ročníku volná kapacita). Nejčastěji řešíme přestupy do 6. ročníku. Více sekce Přijímání nových žáků.

Moderní vybavení

Žáci se učí v 40 moderně zařízených třídách. Výuka odborných předmětů probíhá v pracovnách vybavených potřebnými pomůckami a technikou podle zaměření učiva. K dispozici jsou učebny fyziky a chemie, 2 tělocvičny, 2 počítačové učebny, keramická dílna, kreslírna a školní knihovna. Více sekce Vybavení školy.

Ve školním roce 2017/2018 je ve škole zapsáno 757 žáků, přičemž maximální kapacita školy je 780. Ve škole pracuje 69 zaměstnanců, z toho 45 učitelů. Více sekce "Učitelé školy".

K zápisu do první třídy pro školní rok 2017/2018 se přihlásilo 131 žáků. Kapacita školy umožnila přijmout do prvních tříd pouze část z přihlášených, tj. 3 třídy po 28 žácích.