Turistický kroužek má za sebou další akci
27.2.2017

Můžete se podívat, jak jsme si užili část sobotního odpoledne. Více ZDE.

Naše škola mezi "slavnými stavbami"
27.2.2017

Budova naší školy získala heslo na webu slavných českých staveb. Podívejte se ZDE.

Ředitelské volno I. stupeň
27.2.2017

Na den 3. 4. 2017 je vyhlášeno ředitelské volno pro žáky I. stupně. Důvodem je konání zápisu do 1. tříd. Žákům bude na tento den nabídnut pobyt ve školní družině.

Zprávy z lyžáku
27.2.2017

Jak se daří našim žákům na lyžáku? Podívejte se ZDE.

Turistický kroužek zve na novou akci
22.2.2017

V sobotu 25. 2. se sejdeme ve 13.45 na Zámeckém náměstí. Máme naplánovanou komentovanou prohlídku zámku, poté se přesuneme do lázní Beethoven, kde mj. nahlédneme do pokoje,  který při svém lázeňském pobytu obýval hudební génius L. van Beethoven. Zájemci se k nám mohou přidat!

Info o zápisu do první třídy
27.2.2017

Přihlašky dětí k zápisu budou přijímány od 1. 3. 2017. Termín zápisu všech základních škol je ministerstvem stanoven na duben. Přijďte se v březnu podívat na Den otevřených dveří. Více  ZDE.

Hledáte info o zájezdu do Švýcarska?
23.9.2016

Je na této stránce.

V květnu jedeme opět do Británie
23.9.2016

Základní info o zájezdu ZDE.

Každé úterý opět vybíráme starý papír
19.9.2016

Od 20. 9. opět můžete nosit každé úterý do školy sběr. Více info ZDE.

Užitečná aplikace
6.9.2016

Víte o mobilní aplikaci ZÁCHRANKA? Rozhodně užitečná věc, kterou doporučujeme. Použijte odkaz.

Odběr aktualit

Dobrý skutek jsem naposledy udělal/a:
a) před chvílí
b) před několika hodinami
c) včera
d) před několika dny
e) ani nepamatuji

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:
12024

Celkem:

O naší škole

Vloženo: 12.9.2016 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 56957x | Zatím neupraveno

Specializace na výuku cizích jazyků

Naše škola je jednou z mála základních škol v Ústeckém kraji specializovaných na rozšířenou výuku cizích jazyků. Nabízí svým žákům celou řadu výhod, a to nejen v oblasti jazykového vzdělávání.

Dlouhá tradice

V roce 2015 oslavila naše škola již 90. výročí svého trvání. Své jméno dostala na počest doktora Jindřicha Metelky, který se na konci 19. století zasloužil o uzákonění práva na zřizování českých škol v oblasti Sudet. Jako základní škola s rozšířenou výukou jazyků funguje od roku 1969, kdy zde byla poprvé otevřena 3. třída s jazykovým zaměřením. Protože byl o studium cizích jazyků velký zájem, zahájila naše škola jako jedna z prvních v roce 1995 jazykovou výuku od 1. třídy.

Prestiž školy

Úspěchy žáků v dalším studiu zvyšovaly prestiž školy. I dnes naši absolventi, kteří odcházejí na střední školy, považují za velkou výhodu, že mohli navštěvovat základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků. Těší nás, že na středních školách patří svými výsledky mezi nejlepší studenty.

Výuka jazyků již od 1. třídy

K největším přednostem naší školy patří výuka prvního cizího jazyka již od 1. třídy a navýšený počet hodin cizích jazyků. Žáci se učí angličtinu. Na hodiny jazykového vyučování se žáci dělí do menších skupin. Studiu tohoto jazyka se tedy žáci intenzivně věnují celých devět let, a to je neocenitelný vklad do jejich budoucího života.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce angličtiny na prvním stupni je 15 dětí ve skupině.

Výuka druhého cizího jazyka

V 6. třídě si všichni naši žáci k angličtině  přibírají druhý cizí jazyk. Jeho výuce je věnována velká pozornost. Žáci si vybírají mezi němčinou a francouzštinou. V rámci volitelných předmětů (1 hodina týdně) si žáci mohou zvolit i třetí cizí jazyk a to ruštinu či italštinu. Druhému z jazyků se žáci věnují na II.stupni ve čtyřech vyučovacích hodinách týdně, ve skupinách o malém počtu žáků, aby u každého z nich bylo zajištěno důkladné procvičení učiva. Cizí jazyk si mohou také procvičovat v rámci volitelného předmětu konverzace (1 hodina týdně) - nebo si mohou zvolit třetí cizí jazyk (ruštinu, italštinu), v četných jazykových kroužcích a na školních zahraničních zájezdech.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce 2. cizího jazyka na II. stupni je 16 dětí a u angličtiny na II. stupni je to průměrně 18 dětí na skupinu.

Počet hodin cizího jazyka týdně

třída

1. cizí jazyk (Aj)

2. cizí jazyk (Nj nebo Fj)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Kompletní učební plán II. stupně ZDE. (Velikost: 491.6 kB)

Kompletní učební plán I. stupně ZDE. (Velikost: 387.33 kB)

Téměř 100% úspěšnost u přijímacích zkoušek na střední školy

Naše škola zajišťuje kvalitní výuku nejen cizích jazyků, ale i ostatních předmětů. Cílem našich žáků je pokračovat ve studiu na gymnáziu nebo na některé ze středních odborných škol. 98% z nich bývá obvykle úspěšných hned v prvním kole přijímacích zkoušek a dostanou se na střední školu, o kterou projevili největší zájem.

Možnost studia dětí nejen z Teplic

Do naší školy přijímáme nejen děti z Teplic, ale i z jejich nejširšího okolí. Rodiče k nám mohou přihlásit budoucí prvňáčky.

Umožňujeme i přestup z jiné školy v průběhu studia dítěte (pokud je v příslušném ročníku volná kapacita). Nejčastěji řešíme přestupy do 6. ročníku. Více sekce Přijímání nových žáků.

Moderní vybavení

Žáci se učí v 40 moderně zařízených třídách. Výuka odborných předmětů probíhá v pracovnách vybavených potřebnými pomůckami a technikou podle zaměření učiva. K dispozici jsou učebny fyziky a chemie, 2 tělocvičny, 2 počítačové učebny, keramická dílna, kreslírna a školní knihovna. Více sekce Vybavení školy.

Ve školním roce 2016/2017 navštěvuje školu 751 žáků, přičemž maximální kapacita školy je 780. Ve škole pracuje 68 zaměstnanců, z toho 43 pedagogů. Více sekce "Učitelé školy".

K zápisu do první třídy pro školní rok 2016/2017 se přihlásilo 151 žáků. Kapacita školy umožnila přijmout do prvních tříd pouze část z přihlášených, tj. 3 třídy po 28 žácích.