Příjezd V. B ze ŠVP
22.6.2017

Zdravíme, máme menší zpoždění a dorazíme ke škole kolem 13.00.

Ztráty a nálezy 2016/17
21.6.2017

Veškeré nalezené věci jsou k vyzvednutí u vrátnice školy, kde si je rodiče můžou i prohlédnout. K vidění jsou i ZDE.  Nevyzvednuté věci budou v červenci odneseny charitativní sbírce.

Informace pro budoucí prvňáčky
14.6.2017

Nejdůležitější informace pro rodiče budoucích prvňáčků jsou ZDE.

Článek o zájezdu do Švýcarska
13.6.2017

Krásné shrnutí zájezdu do Švýcarska formou článku od Valerie Šudichové je ZDE.

Poslední vybírání sběru
12.6.2017

V úterý 13. 6. se naposledy tento šk. rok vybírá starý papír do sběru. Pokračujeme zase až na podzim. Všem, kteří přispěli, moc děkujeme! Více ZDE.

Naše zahraniční zájezdy
5.6.2017

Velkou oblibu mezi žáky mají každoroční zahraniční zájezdy. Jejich téměř kompletní přehled je ZDE.

Nenech to být
5.6.2017

Naše škola byla zaregistrovaná do projektu NENECH TO BÝT. Více ZDE.

Julie a Lenka nás reprezentovaly v národním kole!
30.5.2017

Jednalo se o olympiádu ve francouzštině a ostudu nám rozhodně neudělaly. Více ZDE.

Školní rok se chýlí ke svému konci. Hodnotím ho jako:
a) velmi úspěšný
b) úspěšný
c) průměrný
d) neúspěšný
e) hodně neúspěšný

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

O naší škole

Vloženo: 1.4.2017 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 31115x | Upravil: Chalupny

Specializace na výuku cizích jazyků

Naše škola je jednou z mála základních škol v Ústeckém kraji specializovaných na rozšířenou výuku cizích jazyků. Nabízí svým žákům celou řadu výhod, a to nejen v oblasti jazykového vzdělávání.

Dlouhá tradice

V roce 2015 oslavila naše škola již 90. výročí svého trvání. Své jméno dostala na počest doktora Jindřicha Metelky, který se na konci 19. století zasloužil o uzákonění práva na zřizování českých škol v oblasti Sudet. Jako základní škola s rozšířenou výukou jazyků funguje od roku 1969, kdy zde byla poprvé otevřena 3. třída s jazykovým zaměřením. Protože byl o studium cizích jazyků velký zájem, zahájila naše škola jako jedna z prvních v roce 1995 jazykovou výuku od 1. třídy.

Prestiž školy

Úspěchy žáků v dalším studiu zvyšovaly prestiž školy. I dnes naši absolventi, kteří odcházejí na střední školy, považují za velkou výhodu, že mohli navštěvovat základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků. Těší nás, že na středních školách patří svými výsledky mezi nejlepší studenty.

Výuka jazyků již od 1. třídy

K největším přednostem naší školy patří výuka prvního cizího jazyka již od 1. třídy a navýšený počet hodin cizích jazyků. Žáci se učí angličtinu. Na hodiny jazykového vyučování se žáci dělí do menších skupin. Studiu tohoto jazyka se tedy žáci intenzivně věnují celých devět let, a to je neocenitelný vklad do jejich budoucího života.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce angličtiny na prvním stupni je 15 dětí ve skupině.

Výuka druhého cizího jazyka

V 6. třídě si všichni naši žáci k angličtině  přibírají druhý cizí jazyk. Jeho výuce je věnována velká pozornost. Žáci si vybírají mezi němčinou a francouzštinou. V rámci volitelných předmětů (1 hodina týdně) si žáci mohou zvolit i třetí cizí jazyk a to ruštinu či italštinu. Druhému z jazyků se žáci věnují na II.stupni ve čtyřech vyučovacích hodinách týdně, ve skupinách o malém počtu žáků, aby u každého z nich bylo zajištěno důkladné procvičení učiva. Cizí jazyk si mohou také procvičovat v rámci volitelného předmětu konverzace (1 hodina týdně) - nebo si mohou zvolit třetí cizí jazyk (ruštinu, italštinu), v četných jazykových kroužcích a na školních zahraničních zájezdech.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce 2. cizího jazyka na II. stupni je 16 dětí a u angličtiny na II. stupni je to průměrně 18 dětí na skupinu.

Počet hodin cizího jazyka týdně

třída

1. cizí jazyk (Aj)

2. cizí jazyk (Nj nebo Fj)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Kompletní učební plán II. stupně ZDE. (Velikost: 491.6 kB)

Kompletní učební plán I. stupně ZDE. (Velikost: 387.33 kB)

Téměř 100% úspěšnost u přijímacích zkoušek na střední školy

Naše škola zajišťuje kvalitní výuku nejen cizích jazyků, ale i ostatních předmětů. Cílem našich žáků je pokračovat ve studiu na gymnáziu nebo na některé ze středních odborných škol. 98% z nich bývá obvykle úspěšných hned v prvním kole přijímacích zkoušek a dostanou se na střední školu, o kterou projevili největší zájem.

Možnost studia dětí nejen z Teplic

Do naší školy přijímáme nejen děti z Teplic, ale i z jejich nejširšího okolí. Rodiče k nám mohou přihlásit budoucí prvňáčky.

Umožňujeme i přestup z jiné školy v průběhu studia dítěte (pokud je v příslušném ročníku volná kapacita). Nejčastěji řešíme přestupy do 6. ročníku. Více sekce Přijímání nových žáků.

Moderní vybavení

Žáci se učí v 40 moderně zařízených třídách. Výuka odborných předmětů probíhá v pracovnách vybavených potřebnými pomůckami a technikou podle zaměření učiva. K dispozici jsou učebny fyziky a chemie, 2 tělocvičny, 2 počítačové učebny, keramická dílna, kreslírna a školní knihovna. Více sekce Vybavení školy.

Ve školním roce 2016/2017 navštěvuje školu 751 žáků, přičemž maximální kapacita školy je 780. Ve škole pracuje 68 zaměstnanců, z toho 43 pedagogů. Více sekce "Učitelé školy".

K zápisu do první třídy pro školní rok 2017/2018 se přihlásilo 131 žáků. Kapacita školy umožnila přijmout do prvních tříd pouze část z přihlášených, tj. 3 třídy po 28 žácích.