Aquamundi

Vloženo: 5.3.2015 | Autor: Richterova | Zobrazeno: 1598x | Zatím neupraveno

Prostřednictvím Gymnázia Teplice se žáci naší školy již potřetí zapojili do přeshraničního česko-německého projektu Aquamundi – vodní světy. Letos to byla třída 5. B.

Polovina žáků se vypravila do Drážďan, kde společně s částí německé třídy stejně starých dětí plnila různé úkoly a poznávala vodu z přírodovědného hlediska v krásně vybavené laboratoři. Druhé skupiny se pak vodě věnovaly z hlediska uměleckého a společenskovědního v budově Gymnázia Teplice. Následující den si skupiny svá místa vyměnily.

V obou dnech tak měli žáci možnost poznávat propustnost různých materiálů, rozlišovat různé druhy vody dle chuti, sluchem určit prostředí, kde se voda nachází, a jiné souvislosti vody a přírody. Z hlediska uměleckého míchaly děti barvy duhy a seznamovaly se s hudebními nástroji, které mohou vodu zvukově vyjádřit. Oba dny pak byly zakončeny zajímavou prohlídkou měst.

Největším přínosem celého projektu byla pro všechny děti určitě vzájemná snaha o komunikaci a spolupráci při jednotlivých činnostech i přes jazykovou bariéru. Žáci se při společných jazykových hrách naučili několik cizích slovíček, zjistili, že za hranice nemusíme jezdit jen za nákupy, ale také za novými poznatky a kamarády.

Třeba tento projekt bude některé naše žáky motivovat k tomu, aby si jako druhý cizí jazyk vybrali právě němčinu, protože k možnostem konverzace mají opravdu hodně blízko, neboť nedaleko za hranicemi žijí děti, které zajímá a baví to stejné jako děti české.

Děkujeme tímto pedagogům a studentům Gymnázia Teplice jednak za možnost se projektu zúčastnit, ale také za celkovou organizaci obou dnů.